Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

By Maj 10, 2018porady

Pewnie zastanawiasz się jak powinnaś właściwie przygotować się do zabiegu pigmentacji.

Przed ustaleniem terminu wizyty zapoznaj się ze wszystkimi przeciwwskazaniami uniemożliwiającymi przeprowadzenie zabiegu.

Jeżeli zdecydowałaś się na najpopularniejsze w tym momencie brwi i wszystko jest w porządku, najlepiej 2 tygodnie przed wykonaniem makijażu permanentnego zrezygnuj z wyrywania włosków, nie rób też już henny, żebym odcień barwnika mogła dobrze dobrać do naturalnego.

Jeżeli malujesz się na co dzień, przyjdź na zabieg w makijażu, żebym mogła zobaczyć jaki kształt i kolor podoba Ci się najbardziej. Natomiast jeżeli nie wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze, wspólnie dobierzemy nowy kształt oraz kolor brwi, a następnie szczegółowo omówimy wszystkie dostępne metody.

W przypadku makijażu powiek absolutnie nie możesz mieć przedłużonych rzęs oraz minimum miesiąc przed zabiegiem musisz odstawić wszystkie odżywki stymulujące ich wzrost.

Przed pigmentacją ust, zalecane jest zażywanie środków przeciwopryszczkowych, które hamują namnażanie się patogennych wirusów. Usta powinny być bardzo dobrze nawilżone, bez suchych skórek, co znacząco utrudniłoby nam pigmentację. Dzień przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling np. naturalny cukrowy z miodem, który dodatkowo nawilży usta.

W dniu zabiegu nie pij rano kawy (rozrzedza krew).