Jak wybrać godną zaufania linergistkę?

By Maj 5, 2018porady

Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego u konkretnej osoby powinna być dokładnie przemyślana. Jeżeli z jakiś powodów wahasz się czy podjęta decyzja na pewno jest właściwa, poczekaj! Skutki nieprzemyślanej oraz nieprawidłowo wykonanej pigmentacji mogą być naprawdę tragiczne, a w dodatku wymagać drogiego, bolesnego i trwającego wiele miesięcy procesu usuwania laserowego, czego nikomu naprawdę nie życzę.

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się ze wszystkimi opiniami dotyczącymi specjalistki, do której zamierzasz się udać i całym jej portfolio.

Sprawdź, czy właśnie w makijażu permanentnym ta osoba się specjalizuje. Być może wykonuje również 50 innych zabiegów, a pigmentować zdarza się jej raz w miesiącu.

Upewnij się, że wszystkie zdjęcia należą do osoby, która się nimi promuje. Niestety ale w dzisiejszych czasach zdarzają się kradzieże zdjęć.

Jeżeli zdjęcia są tej samej dobrej jakości (osoba prawidłowo wykonująca zabieg chce w ten sposób, pochwalić się precyzją swojej pracy), robione w kilku spójnych, powtarzających się ujęciach, nie “photoshopowane”, bez dziwnych rozmyć połowy twarzy. Dodatkowo jeśli w tle pojawiają się te same elementy wyposażenia, wybrałaś właściwie.

Przyjrzyj się dokładnie zdjęciom, czy na pewno wykonanie każdej z prac Ci się podoba. Sprawdź czy wszystkie pigmentacje są indywidualnie dobrane do urody właścicielki, a nie są przypadkiem powieleniem jednego nauczonego „idealnego” kształtu.

Często spotykam się niestety z tym, że nawet osoby które szkolą, preferują robienie wszystkim klientkom po kolei identycznych wyuczonych na pamięć „pieczątek”.

Nie musisz chcieć mieć grubych czekoladowych brwi, ale powinnaś po zobaczeniu takich na zdjęciu pomyśleć „kurcze, super podkreślają urodę tej konkretnej osoby”. Sprawdź czy prace są symetryczne.

Jeżeli ktoś nie wrzuca nigdy filmów (dużo ciężej je edytować), a zdjęcia zawsze są pod dziwnym kątem, nigdy na wprost aparatu, zastanów się 10 razy. W mojej subiektywnej opinii taka sytuacja powinna wzbudzić Twoje podejrzenia, że coś jednak może być nie tak.

Ostatnia ważna kwestia, ale absolutnie jedna z najważniejszych! Aż przykro mi pisać, ale chodzi o sterylność. Koniecznie 3 razy sprawdź miejsce, w którym będziesz miała wykonywany zabieg.

Jeżeli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości już przy wejściu do gabinetu, ktoś zamierza przeprowadzić ten zabieg w mieszkaniu albo po prostu widzisz, że pomieszczenie zabiegowe nie jest szczególnie czyste, uciekaj. Naprawdę uciekaj!

Nawet jeżeli wpłaciłaś zaliczkę czy bezzwrotny zadatek rezerwacyjny, tu chodzi o Twoją twarz i coś naprawdę trwałego. Mówimy tutaj o zabiegu poważnie przerywającym ciągłość naskórka. Nie muszę chyba pisać jak groźne mogą być konsekwencje przeprowadzenia takiej pigmentacji bez zachowania niezbędnych środków ostrożności i użycia sterylnych jednorazowych materiałów…

Oliwia Strugała

Author Oliwia Strugała

More posts by Oliwia Strugała