Jaka metoda pigmentacji brwi jest najlepsza?

By Maj 15, 2018porady

Myślisz o tym by zrobić sobie makijaż permanentny ale nie wiesz jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Koniecznie przeczytaj co dla Ciebie przygotowałam,

Makijaż permanentny brwi możemy wykonać wieloma różnymi technikami. Jeśli już wybrałaś odpowiednią linergistkę, przed podjęciem decyzji powinnaś się z nią skonsultować (konsultacja zwykle odbywa się przed samym zabiegiem, ale oczywiście jeżeli masz dużo wątpliwości, umów się na nią wcześniej, u mnie zawsze bezpłatnie). Musisz pamiętać o tym, że doboru dokonuje się na podstawie planowanego do uzyskania efektu, Twojej urody oraz potrzeb.

Absolutnie nie powinnaś wybierać się określonej metody, ze względu na to, że Twoja znajoma zdecydowała się na identyczną albo dlatego, że na jedną z technik jest teraz promocja. Makijaż permanentny ma przez wiele miesięcy towarzyszyć nam każdego dnia, dlatego też decyzja o formie jego wykonania powinna być naprawdę dobrze przemyślana.

Pigmentacja ust wielu osobom ułatwia życie. Pigmentacja kresek na powiekach, choć może nie powinnam tego mówić na głos, ale wcale nie jest dla wszystkich. To jedna z rzeczach, których nie mamy w naturze i nie każda osoba musi dobrze czuć się z czarną wyciągniętą kreską. Chociaż na lekkie zagęszczenie linii rzęs decyduje się w każdym miesiącu coraz więcej Klientek.

Brwi polecam jednak każdemu. Osobiście umiałam je malować całkiem nieźle. Wiele klientek, zanim zdecydowałam się na makijaż permanentny (do tej pory zastanawiam się dlaczego tak późno), myślało że mam je już zrobione, ale jednak codzienny komfort i przede wszystkim oszczędność czasu są na wagę złota.

Metod jest wiele. Najpopularniejsze jest ombre, na które również ja się zdecydowałam. Polecam dla osób nie narzekających na ilość swoich włosków naturalnych, chcących codziennie cieszyć się pięknie podkreślonym spojrzeniem. Ta metoda sprawdza się również w przypadku cer trudnych, porowatych, tłustych.

Kolejna to metoda włoskowa (manualna), microblading, bardzo naturalny i polecany dla osób nie malujących się zbyt mocno lub wcale, na co dzień. Moim zdaniem najładniej mimo wszystko wyglądają uzupełnione w ten sposób brwi naturalnie gęste, chociaż wszystko zależy. Ostatecznie zawsze razem ustalamy co robimy podczas spotkania. Ta metoda nadaje się dla cer ładnych, normalnych, suchych.

Trzecia technika, hybrydowa. Łączy w sobie zalety dwóch wyżej wymienionych. W zależności od potrzeb ustalamy w której części brwi dorysujemy włoski, a w której podkreślamy je wypudrowanym cieniem. Jest to najbardziej spersonalizowana metoda, dająca największe możliwości w kwestii dopasowania brwi do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

To trzy podstawowe metody pigmentacji w makijażu permanentnym. Osobiście uważam, że poza nimi mamy już tylko różne nazwy.

Ja oczekiwany rezultat zabiegu wolę ustalić z Tobą na spotkaniu, a nie wprowadzać do cennika 10 różnych pozycji, z czego tylko jedna czy dwie będą brzmieć dla Ciebie zrozumiale.