FAQ
Jak wybrać godną zaufania linergistkę?
Każdy zabieg makijażu permanentnego wiąże się z realizacją poszczególnych etapów, które pomogą mi lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania. Z kolei dla...
Rysunek wstępny czyli kształt brwi
Na bardzo wielu szkoleniach usłyszałam, że rysunek to 80, albo nawet 90% sukcesu, z czym się w pełni zgadzam. Ktoś może robić pięknie pudrowane,...
Jaka metoda pigmentacji brwi jest najlepsza?
Myślisz o tym by zrobić sobie makijaż permanentny ale nie wiesz jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Koniecznie przeczytaj co dla...
Etapy zabiegu pigmentacji – 15 kroków do brwi idealnych
Każdy zabieg makijażu permanentnego wiąże się z realizacją poszczególnych etapów, które pomogą mi lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania. Z kolei dla...
Kolorymetria w makijażu permanentnym
Barwy podstawowe i barwy pochodne odpowiednio zmieszane dopełniają się do szarości tj. czerwony z zielony, żółty z fioletowym i niebieski...
Makijaż permanentny, a makijaż kolorowy i tatuaż
W ostatnim czasie makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny, można założyć, że za jakiś czas będzie jedną z najbardziej pożądanych...
Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego
ZOBOWIĄZANIA POZABIEGOWE – pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym Przez pierwszą dobę po zabiegu osuszaj delikatnie dotykając wydzielające się...
Gojenie brwi po makijażu permanentnym
Po wyjściu z mojego gabinetu Twoja skóra może być lekko zaczerwieniona (ale nie musi, zobaczcie na zdjęcia które wrzucam, nie retuszuje ich). Brwi...
Naprawa nieudanego makijażu permanentnego
Wykonałaś makijaż permanentny, ale nie jesteś z niego zadowolona? Makijaż permanentny okazał się trwałym, wybarwiającym się z czasem w niepożądane...
1. Co Klientka musi wiedzieć przed zabiegiem?
Przed wizytą w gabinecie koniecznie jest abyś zapoznała się z listą przeciwskazań do wykonania zabiegu . Następnie jeśli przeciwskazania Cię nie dotyczą możemy przejść do zapoznania się z ogólnym zaleceniami przedzabiegowymi. Warto, żebyś również, żebyś wstępnie sobie zweryfikowała, np. zapisując na telefonie wybrane zdjęcia wygojonych pigmentacji, które prace najbardziej odpowiadają Twojej estetyce.
2. Czym jest zabieg makijażu permanentnego?
Mikropigmentacja to zabieg polegający na wprowadzeniu specjalnego pigmentu przy pomocy maszyny, w górne warstwy skóry właściwej skóry właściwej, tak aby otrzymać efekt estetyczny i podkreślający pigmentowany obszar w określonym wcześniej wspólnie z Klientką kształcie, kolorze i formie.
3. Jak wykonuje się makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to najprościej tłumacząc bardzo dużo małych kropeczek wykonanych sterylną jednorazową igłą umieszczoną w specjalnej maszynie i zamoczonej w pigmencie. Tam gdzie kropeczek będzie dużo, uzyskujemy ciemniejszy kolor, tam gdzie będzie ich mniej, delikatny półtransparentny puderek.
4. Dla kogo przeznaczony jest zabieg makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny jest przeznaczony dla osóbw każdym wieku, które cenią sobie czas w życiu codziennym oraz komfort w obliczu jego wyzwań. Doceniony zostanie również wśród osób uprawiających sport lub prowadzących aktywny tryb życia. Warto również podkreślić aspekty medyczne i jego wykorzystanie przy rekonstrukcji ubytków na skutek przebytych chorób.
5. Ile trwa robienie makijaż permanentnego?
Czas trwania nowego zabiegu zależy od tego na co się zdecydujesz. Jeśli wybierzesz brwi lub powieki zarezerwowany czas to 1,5h, w przypadku ust są to 2h. To, ile będzie trwał zabieg zależy od metody, na którą wspólnie się zdecydujemy oraz Twojej wrażliwości. Konsultacja trwa u nas około kwadransu.
6. Czy przed zabiegiem muszę się najpierw przygotować?
Tak, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tym artykule.
7. Czy można pić kawę przed zabiegiem i po nim?
Zalecamy, by nie pić kawy w dniu zabiegu ponieważ kofeina podnosi ciśnienie krwi, co skutkuje jej rozrzedzeniem i może mieć wpływ na trudniejszą implementację pigmentu w skórze. Również z tego samego powodu nie zaleca się picia alkoholu dzień przed zabiegiem.
8. Czy można pić alkohol przed i po zabiegu?
Alkohol rozrzedza krew, dlatego radzimy, by wstrzymać się dobę przed zabiegiem jaki i po od spożywania alkoholu. W przypadku gdy zdecydujesz się na makijaż permanentny ust, picie czerwonego wina może spowodować odbarwienia i wpłynąć na ich kolor, także przez cały tydzień po zabiegu go unikaj, tak samo jak buraków i innych barwiących potraw.
9. Czy zabieg boli?
Odczucia co do bólu są bardzo indywidualne, ale większość naszych Klientek uznaje zabieg za neutralny albo nawet przyjemny. Porównywany jest on często do np. regulacji brwi.
10. Czy makijaż permanentny jest szkodliwy dla włosków?
Absolutnie nie, regulujemy tylko włoski znajdujące się poza miejscem pigmentacji, przy czym warto podkreślić, że zawsze brwi staramy się narysować maksymalnie w lini wzrostu włosa naturalnego.
11. Czy cykl menstruacyjny może mieć wpływ na przebieg zabiegu?
To, w jakim momencie cyklu jesteś, może wpłynąć na wrażliwość skóry w miejscu poddanym pigmentacji. Najlepiej zadbać o to, by zabieg nie był wykonany bezpośrednio przed, po jak i w trakcie miesiączkowania. W ten sposób zadbasz o to, by zabieg był dla Ciebie przyjemniejszy.
12. Czy małe blizny w miejscu wykonania makijażu mogą być przeciwskazaniem?
Małe blizny i zmiany skórne najlepiej jest skonsultować przed zabiegiem. Jest wiele czynników które mogą zadecydować za lub przeciw temu, czy możemy poddać dany obszar pigmentacji, dlatego najlepiej sprawdzi się indywidualne podejście do każdego przypadku. Nie jest to jednak przeciwskazanie wykluczające z pigmentacji.
13. Czy można wykonywać hennę brwi przed zabiegiem?
Zabieg henny nie powinien być wykonywany przed zabiegiem przez okres miesiącaprzed zabiegiem. Przed przystąpieniem do pigmentacji będziemy dobierać kolor pigmentu takiego, który idealnie zgra się z Twoim naturalnym kolorem włosków, dlatego ważne jest by na wizytę przyjść z ich naturalnym kolorem.
14. Czy można wykonywać laminację brwi przed zabiegiem?
Najlepiej przez miesiąc przed zabiegiem wstrzymać się od wszelkich zabiegów stylizayjnych. Warto odstawić również odżywki jeżeli są stosowane, naturalne wspomaganie jak np. olejek rycynowy można stosować.
15. Czy wiek może być przeciwskazaniem do wykonania makijażu?
Makijaż permanentny wykonujemy osobom pełnoletnim. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, musisz poczekać. Wiek nie stanowi przeszkody do wykonania makijażu permanentnego. Nasza janstarsza Klientka w dniu pigmentacji miała ukończone 92 lata!
16. Czy można wykonać makijaż permanentny w ciąży?
Ciąża jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. W tym czasie w ciele zachodzą wielkie zmiany, również na tle hormonalnym, których to wpływ ma ogromne znaczenie na przewidywalność wykonanego zabiegu, jak i proces gojenia.
17. Czy zabieg makijażu permanentnego można wykonać karmiąc piersią?
By móc wykonać makijaż permanentny konieczne jest, by od czasu narodzin dziecka upłynęło co najmniej 6 miesięcy. W takim wypadku karmienie piersią nie stanowi przeszkody, jeśli hormony, tarczyca, poziom żelaza i wszystko inne wróciły do normy. Zalecamy umówienie się wcześniej na konsultację w tym przypadku.
18. Czy można wykonać kreskę na opadającej powiece?
Jeśli jesteś zdecydowana na makijaż permanentny oka, ale masz opadającą powiekę, jest duże prawdopodobieństwo, że uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Może to spowodować optyczne pomniejszenie oka i jego zamknięcie. Jeśli nie mamy pewności, czy w naszym przypadku opadająca powieka jest przeciwskazaniem, zapraszamy do wcześniejszej wizyty na konsultacje. Prawdopodobnie zagęszczenie linii rzęs bedzie tutaj jedyną dobrą opcją.
19. Czy można wykonać zabieg przy cerze naczynkowej?
W wielu przypadkach cera naczynkowa jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu, ponieważ podczas pigmentacji może powstać nowe ognisko naczynkowe. W przypadku, gdy mamy cerę naczynkową ważna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem dermatologiem. Z dużym prawdopodobieństem pigmentacja powiek byłaby w tym przypadku zbyt ryzykowna.
20. Jakie rodzaje leków mogą mieć niekorzystny wpływ na makijaż permanentny?
Generalnie każde na wszelkie choroby zapalne, stany nierównowagi organizmu. Najlepiej umów się na bezpłatną konsultację w przypadku zażywania leków na stałe.
21. Czy są choroby skóry, które uniemożliwiają nam przeprowadzenie zabiegu makijażu permanentnego?
Tak, należą do nich:
- bielactwo,
- trądzik różowaty,
- łuszczyca,
- trądzik ropowniczy,
- stany ropne, alergiczne,
- grzybicze zmiany w okolicach podlegających zabiegowi, w szczególności opryszczki, naczyniaki, liszaje, brodawczaki, przerwania ciągłości naskórka, poparzenia słoneczne.
22. Jaka jest różnica między pigmentami organicznymi, a nieorganicznymi?
Pigmenty organiczne są uzyskiwane ze składników organicznych lub syntetycznych, których skład chemiczny jest dokładnie taki sam jak składników organicznych (różnią się sposobem pozyskiwania). Nie istnieją na rynku pigmenty w 100% organiczne, gdyż byłyby one potencjalnie zbyt uczulające.
Pigmenty nieorganiczne natomiast, uzyskuje się ze składników sztucznych. Nie oznacza to, że są gorszę, wręcz przeciwnie są dobrze tolerowane przez organizm. To, co sztuczne, ma dłuższą żywotność, długo zachowa strukturę, kolor i swoją trwałość. Są bezpieczniejsze, lepiej przebadane i mają mniejsze ryzyko wywołania reakcji alergicznej.
23. Czy jeśli jestem alergikiem mogę zrobić makijaż permanentny?
Jeżeli w przeszłości wystąpiło u Ciebie uczulenie na pigmenty stosowane do zabiegów makijażu permanentnego, osobiście zrezygnowałabym z ponownego sprawdzania, jak zareaguje organizm. Jeżeli masz alergie na inne substancje. możemy wykonać próbę uczuleniową minimum 24h przed planowanym zabiegiem. Pamiętaj jednak, że na dużo mniejszym, niż podczas właściwego zabiegu, nie będzie ona w pełni miarodajna, chociaż na pewno uchroni przez wykonaniem pigmentacji najwiekszych alergików.
24. Skąd mam wiedzieć, jaką metodę wybrać?
Na idealne brwi składa się wiele czynników, między innymi dobór metody, którą będziemy je wykonywać. Ważne są również Twoje preferencje i to, jak malujesz się na codzień. Przychodząc do gabinetu nie musisz się przejmować tym, że nie wiesz jaką metodą chcesz, by były wykonane Twoje przyszłe brwi, na wszystko mamy czas już podczas umówionej wizyty. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł dedykowany osobom przed pigmentacją.
25. Czy każdy może mieć wykonaną metodę microblading?
Metoda microblading polega na nacinaniu naskórka i w sposób manualny, bez pomocy elektrycznej maszyny zaznaczaniu pojedynczych włosków tak, by optycznie zagęścić brwi. Sprawdza się to jedynie przy skórze suchej, nieproblematycznej i normalnej, bez widocznych rozszerzonych porów. Metoda ta jest bardzo nieprzewidywalna, w dużej mierze zależna od skóry, na której jest wykonywana. Może się okazać, że włoski nie zachowają swojej struktury i „rozleją się” w nieestetyczny sposób.
26. Czym różni się metoda ombre od pudrowej?
Głównie intensywnością. Puderek jest ultradelikatny, przy ombre nasada i łuk brwi mocniej podkreślone kolorem.
27. Czy konieczne jest zażywanie leków przeciwwirusowych przed pigmentacją ust?
Lekarze zalecają, żeby przed ust stosować leki przeciwwirusowe, które zapobiegają namnażaniu się wirusa opryszczki. Dzięki temu prawdopodobieństwo powstania stanu zapalnego jest minimalne.
28. Czy opryszczka w każdym stadium rozwoju jest przeciwskazaniem do zabiegu?
Tak. Bezwzględnym i to nie tylko ust, jak mogłoby si wydawać, ale do każdego obszaru, i każdego innego inwazyjnego zabiegu.
29. Czy makijaż permanentny ust powiększa je?
Makijaż permanentny fizycznie nie powiększa ust, natomiast przy jego pomocy możemy sprawić, by optycznie wydawały się większe. Nie robi się jednak tego wychodząc poza granice ust, tylko za pomocą odpowiedniej pracy rozmieszczeniem pigmentu.
30. Czy makijaż permanentny na powiekach może utrzymać się dłużej niż w innych miejscach?
Decydując się na makijaż permanentny powiek musimy liczyć się z tym, że skóra w tym miejscu jest zdecydowanie cieńsza i igła z pigmentem przechodzi przez większą jej cześć. Dlatego istnieje duża możliwość, że makijaż wykonany na powiece utrzyma się przez kilka lat, a jego widoczność może być dostrzegana nawet przez całe życie.
31. Czym makijaż permanentny różni się od tatuażu?
Makijaż permanentny od tatuażu różni się trzema podstawowymi parametrami. Pierwszym z nich jest głębokość pigmentacji- płytsza niż w wypadku tatuażu, aczkolwiek też już w skórze właściwej, gdyż w przypadku umieszczenia pigmentu w naskórku – wszystko w ciągu 28 dni by się z niego na etapie gojenia wyłuszczyło. Drugi to wielkość cząsteczki barwnika – większa niż w przypadku tatuażu,by organizm było ją w stanie po czasie usunąć. Trzeci to nasycenie – w przypadku makijażu permanentego ilość zdeponowanych w skórze cząsteczek barwnika będzie znacznie mniejsza, jak w przypadku tatuażu.
32. Czy przed makijażem permanentnym depilujemy brwi?
Przed przystąpieniem do makijażu permanentnego brwi jeśli zajdzie taka potrzeba wykonujemy regulacje za pomocą małej jednorazowej żyletki aby naturalny kształt współgrał z efektem końcowym. Zostaw jednak to zadanie swojej linergistce, zrobi to podczas spokania.
33. Na które zdjęcia muszę zwrócić uwagę szukając linergistki?
Sprawdź przede wszystkim wygojone prace po dłuższym okresie czasu (np. roku), nie tylko miesiąc po pigmentacji, czy bezpośrednio po zabiegu.
34. Przeczytaj opinie zanim wybierzesz linergistkę.
Mała ilość opinii może znaczyć o tym, że trafiłaś do osoby początkującej. A zablokowanie przez gabinet np. na Facebooku możliwości wystawiania opinii jest bardzo podejrzane.
35. Czy makijaż permanentny jest drogi?
Ceny za usługi jakim jest wykonanie makijażu permanentnego mogą się od siebie różnić, jest to usługa luksusowa, a jej cena powinna być adekwatna do standardów jakie oferuje dane miejsce. Warto jednak tu przede wszystkim zwrócić uwagę na długą trwałość efektu, małą częstotliwość jego powtarzania oraz rabaty na późniejsze odświeżenia koloru. Biorąc pod uwagę te czynniki, jest to więc usługa dużo tańsza jak robienie systematycznie, rzęs i paznokci, co w skali roku da nam często w kilkukrotność ceny makijażu permanentnego.
36. Czy trzeba usuwać stary makijaż permanentny przed zrobieniem nowego?
Jeśli posiadasz makijaż permanentny, który nie był wykonany w naszym gabinecie, najlepiej przyjść na konsultację by linergistka mała ocenić czy nowy makijaż może zostać wykonany na starym. Jeśli okaże się, że stary makijaż jest wykonany za mocno bądź jego kształt różniłby się od tego, który miałby być zrobiony najlepiej byłoby usunąć go removerem lub laserowo.
37. Czy w gabinecie można usuwać makijaż laserowo?
Na ten moment możemy Ci zaoferować usuwanie makijażu kilkoma removerami różnych firm, po planowanym na ten rok remoncie gabinetu, wprowadzimy do naszej oferty również rozjaśnianie laserowe.
38. Co jeżeli linergistka nie chce zrobić takich brwi jakie bym chciała.
Zastanów się dlaczego.
Z dużym prawdopodobieństwem chce ona przestrzec Cię albo przed przerysowanym, sztucznym efektem. Albo czymś, co teraz będzie wyglądało dobrze, ale za rok stanowiłoby problem.
39. Czym jest rysunek wstępny?
Przed zabiegiem należy wykonać rysunek wstępny, który pozwoli na określenie kształtu brwi by dobrać je do każdej twarzy indywidualnie. Kształt naniesiony przy pomocy czarnej krętki będzie zaznaczał granice brwi i pomagał linergistce w późniejszej pigmentacji. Więcej o rysunku przeczytasz w artykule przed zabiegiem.
40. Jak dobieramy kolor pigmentu?
Istnieją pigmenty, które są dość neutralne by dobrać je do większości Klientek, natomiast dobierając kolor należy wziąć pod uwagę takie rzeczy jak obecny kolor włosów, naturalny kolor włosków brwi, karnację oraz preferencje Klientki. Kolorów mamy aż kilkadziesiąt w gabinecie.
41. A co jeżeli moje brwi będą za ciemne?
Po wykonanym makijażu świeżo wprowadzony pod skórę pigment może wydawać się ciemny, w niektórych przypadkach zaczerwieniona skóra wzmacnia ten efekt. Pigment stabilizuję się około 6-8 tygodni, w tym czasie może zmieniać kolor i intensywność. Przy całkowitym wygojeniu wyłuszcza się około 50% koloru.
42. Do czego potrzebna nam jest zgoda na zdjęcia?
Zgoda na wykonanie i udostępnienie zdjęć potrzebna jest aby wykonana praca mogła posłużyć jako portfolio dla linergistki jak i Klientek, które chciałby zdecydować się na zabieg. Dlatego ważne jest dla nas aby zdjęcia mogły być później upublicznione.
43. Dlaczego wygojone zdjęcia są najważniejsze?
Zdjęcia wygojonego makijażu przedstawiają makijaż permanentny, który znacząco różni się od tego jak wygląda świeżo po wykonaniu, dlatego ważne jest by sprawdzić również zdjęcia po wygojeniu by zweryfikować finalny efekt pigmentacji.
44. Czy trzeba podpisywać RODO?
Wprowadzenie RODO zakłada, że dzięki niemu konsumenci będą bardziej świadomi tego, jak przetwarzane są ich dane osobowe i jakie mają w tym zakresie prawa. Od 2018 roku jest ono obowiązkowe również w gabineteach kosmetycznych.
45. Czy można robić laminację po wykonanym makijażu permanentnym?
Nie ma przeciwskazań do wykonania laminacji na wygojonym już w pełni makijażu permanentnym. Należy jednak mieć na uwadze, że substancje zawarte w środkach do laminacji mogą często nakładane rozjaśnić makijaż permanentny.
46. Czy można iść do pracy po wykonanym makijaż permanentnym?
Jak najbardziej można iść do pracy i uczestniczyć w większości codziennych czynności. Wykonanie makijażu może jednak spowodować pojawienie się opuchlizny (w przypadku ust) lub zaczerwienienia skóry w okolicy gdzie był wykonywany – do przykrycia korektorem dookoła miejsca pigmentacji.
47. Czy można przyjść na dopigmentowanie wcześniej niż 6-8 tygodni?
Nie zaleca się by czas dopigmentowania był krótszy niż ten ustalony, ponieważ skóra jest w trakcie gojenia ale również pigment stabilizuje się określony czas co oznacza, że ogólny wygląd makijażu może ulec zmianie. W szczególnych przypadkach możemy okres wydłużyć do 12 tygodni. A absolutne minimum to 4 tygodnie.
48. Czy warto przyjść najpierw na konsultację?
Konsultacje są darmowe dla każdego, ale przede wszystkim dla Klientek, które obawiają się wykonania permanentnego makijażu z powodów zdrowotnych, nie są jeszcze w 100% na niego zdecydowane bądź mają stary makijaż permanentny.
49. Czy można zrobić dopigemntowanie brwi robionych w innym gabinecie?
Niestety nie wykonujemy dopigmentowań makijażu wykonanego w innym miejscu. Każda nowa u nas Klientka to nowa Klientka. Zapraszamy w takich przypadkach na konsultacje.
50. Kiedy makijaż permanentny należy usunąć?
Usuwanie makijażu permanentnego to dość powolny proces i wymaga często kilku zabiegów, dlatego traktujemy to jako ostateczność, niestety czasem jest to konieczne. Jeżeli był on wykonany zbyt mocno lub gdy kształt i kolor nie jest do zaakceptowania przy wykonaniu nowego, lepiej jest pigmentację usunąć, a nową wykonać delikatniej i w pożądanym miejscu.
51. Kiedy możliwe jest wykonanie coveru starego makijażu?
Jeżeli stary makijaż wykonany został w poprawny sposób jest możliwość by wykonać na nim nowy. Kolor powinien być stosunkowo jasnhy, a kształt być na tyle symetryczny, by można było wykonać na nim nowy projekt. Łatwiej coveruje się rudawe i nie za grube brwi. Szaroniebieskie lub bardzo masywne, na pewno trzeba będzie wcześniej rozjaśnić.
52. Metody usuwania makijażu.
Makijaż permanentny można usunąć albo przy pomocy lasera, zwykle na kilku sesjach albo używając removera, czyli poecjalnego preparatu, który pozwoli na wydobycie pigmentu ze skóry. Remover wprowadza się w podobny sposób jak podczas pigmentacji. Jest to mniej inwazyjny, często równie skuteczny, sposób na usunięcie starego makijażu.
53. Brwi po zabiegu są za grube/jedna jest za gruba/ za rude...
Efekt jaki otrzymujemy po zabiegu jest często bardzo zmienny i zależny od wielu czynników, czasem może okazać się, że jedna lub obie brwi są za grube, zdecydowanie jest to efekt opuchlizny i należy to przeczekać. Często też kolor brwi może wpadać w rudy odcień. Dzieje się tak dlatego, że zaczerwieniona skóra nadaje im taki odcień. Najważniejsze jest, by o tym pamiętać, że proces gojenia trwa kilka tygodni. A w razie wątpliwości warto skontaktować sięz z osobą wykonującą zabieg.
54. Jak dbać o makijaż permanentny?
Zalecenia i wzkazówki pozabiegowe znajdziesz w zakładce co muszisz wiedzieć po zabiegu. Dostaniesz je od nas również wydrukowane po zakończonej pigmentacji.
55. Dlaczego makijaż permanentny się nie przyjął?
Całkowite nieprzyjęcie się pigmentu może świadczyć o problemach hormonalnych lub innych (często nie odkrytych wcześniej!)problemach zdrowotnych, których przyczynę najlepiej ustalić i konsultować z lekarzem. Najczęstsze z nich to problemy z tarczycą i nieuregulowany poziom żelaza bądź też choroby autoimmunologiczne..
56. Jak myć twarz po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu należy omijać obszar który był poddany pigmentacji, w przypadku brwi zalecamy gojenie na sucho, dlatego ważne jest by unikać ich zamoczenia. Do czasu gdy na brwiach widoczne są strupki nie powinno się ich odrywać ani moczyć, może to spowodować oderwanie strupka razem z nie osadzonym dobrze jeszcze w skórze pigmentem.
57. Czy mogę smarować brwi maścią/wazeliną/alantanem?
Zalecamy gojenie brwi na sucho bez zbędnego dotykania, czy naruszania procesu gojenia. Po 4-7 dniach, jeśli jest silna potrzeba, można użyć punktowo minalną ilość maści typu Bepanthen.
58. Co jeżeli dotknęłam świeżych brwi. Czy coś się z nim stanie?
Nie kontrolujemy niektórych naturalnych ruchów rąk, dlatego jednorazowe dotknięcie nie powinno wpłynąć w żaden znaczący sposób na przebieg gojenia, natomiast jeśli sytuacja mogłaby się powtórzyć – należy zminimalizować ryzyko zakażenia świeżej rany i zadbać o higienę dłoni i częściej je myjąc i dezynfekując.
59. Jak długo nie można moczyć brwi i dlaczego?
Brwi najlepiej nie moczyć do całkowitego zniknięcia strupków, zamoczone mogą odpaść, a wraz z nimi pigment co mogłoby spowodować ubytek w makijażu. Twarz myjemy wówczas tylko dookoła.
60. Zła pielęgnacja i jej skutki.
Nie stosowanie się do zaleceń po, jak i w trakcie gojenia może skutkować nieprzyjęciem się prawidłowo pigmentu lub zmniejszeniem trwałości wykonanego makijażu. W przypadku skrajnycu zaniedbań, może również dojść do zakażenia powstałej w procesie pigmentacji rany.
61. Dlaczego nie wolno odrywać strupków?
Bardzo ważne jest by podczas gojenia pozwolić powstałym na jego skutek strupkom samoczynnie odpaść, bez usuwania ich mechanicznie. Jest duża szansa, że wraz z nimi oderwiemy świeży naskórek oraz pigment, co doprowadzi do nieestetycznych przerw i punktowych miejsc, gdzie makijaż nie będzie widoczny.
62. Jak długo będzie się utrzymywało zaczerwienienie?
Skóra po pigmentacji czasami czerwieni się na skutek podrażnienia i zmęczenia jej przy zabiegu. Niektóre osoby mogą reagować silniej, niż pozostałe, dlatego ocena ile zaczerwienienie utrzymuje się u każdego indywidualnie nie jest takie łatwe. Nie jest to natomiast efekt długotrwały, zwykle znikający jeszcze w dniu pigmnetacji..
63. Jak dbać o makijaż w przyszłości?
Długość utrzymywania się makijażu na skórze zależy w dużej mierze od tego jak o ten makijaż dbamy. Przed wyjściem na słońce powinno się smarować brwi kremem z filtrem, co uchroni kolor przed promieniowaniem UV. Ponadto warto unikać silnych zabiegów złuszczających, by zapobiec mocnemu złuszczaniu naskórka, pod który został wprowadzony pigment, dlatego koniecznie sprawdź skład swojego kremu do twarz po zbiegu.
64. Brwi są dla nas, a nie my dla brwi.
Pamiętaj, że mimo wielu zaleceń pozabiegowych, makijż ma ułatwić Twoje życie, dlatego jeżeli np. liubisz się często opalać i nie zawsze pamiętasz o filtrze, rób to nadal, po propstu na odświeżenie koloru udasz się do gabinetu np. po roku czasu, trochę szybciej niż inne Klientki.
65. Jaki jest maksymalny czas, by przyjść na odświeżenie?
Zostając naszym Klientem, odświeżenie najlepiej jest wykonać do 1,5 roku. Jest to czas, w którym przysługuje Ci 50% zniżki od aktualnej ceny wykonanego zabiegu. Jest to również optymalny i uśredniony czas trwałości makijażu permanentnego. Dla Klientek zza granicy lub jeżeli wspólnie ustalimy inaczej, czas ten w niektórych przypadkach może być dłuższy.
66. Czy dopigmentowanie jest konieczne?
Po pełnym wygojeniu zazwyczaj przychodzi czas na dopigmentowanie. To, czy jest konieczne zależy od efektu, na jakim Ci zależy oraz tego, jak pigment ustabilizował się w skórze. Często u naszych Klientek potrzebne są jedynie małe lub punktowe dopigmentowania, w miejscach gdzie pigment przyjął się mniej.
67. Jak często można przychodzić na dopigmentowania?
Na dopigmentowania można przychodzić kilkukrotnie jeżeli są one spowodowane tym, że efekt nie jest satysfakcjonujący. 90% Klientek przychodzi na dopigmentowanie jeden raz, pojedyncze osoby dwa razy (jeżeli mają trudniejszy typ cery, choroby, albo oczekują bardzo wyrazistego efektu). Po odświeżeniach dopigmentowanie jest potrzebne już u jedynie 20% osób.
68. Co, jeżeli w przyszłości nie będę chciała mieć już brwi permanentnych?
Decydując się na makijaż permanentny musimy mieć na uwadze, że jest to decyzja na przynajmniej kilka lat. Efekt będzie słabł, a z czasem powinien zniknąć, zależy to natomiast od wielu czynników jak np. wieku, rodzaju skóry, gopodarki hormonalnej, trybu życia. Usunięcie makijażu permanentnego, który samoistnie nie zniknął na skutek czasu, odbywa się laserowo bądź przy użyciu removera.
69. Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne?
Przy zachowaniu odpowiedniej higieny, zarówno w gabinecie, jak i potem domu, zdrowym organizmie Klientki i stosowaniu się ściśle do zaleceń pozabiegowych ryzyko jakichkolwiek trwałych powikłań jest naprawdę minimalne. W sprawdzonym gabinecie, zabieg mikropigmentacji jest bezpieczny i przez wiele miesięcy pozwoli nam się cieszyć pięknym efektem.
70. Czym różni się dopigmentowanie od odświeżenia?
Dopigmentowanie wykonujemy do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu, jest ono wzmocnieniem efektu lub punktowym dodaniem pigmentu w miejscach, w których się nie przyjął. Odświeżenie wykonujemy do 1,5 roku i służy odnowieniu makijażu, by można było cieszyć się efektem, jak za pierwszym razem.